7 май Алоқачиларнинг байрами муносабати билан Фан-техника ва маркетинг тадқиқотлари маркази раҳбарияти радио, телевидение ва алоқа соҳаси ходимларини муборакбод этади! Шу ўринда бир қатор ходимларни Марказнинг “Фахрий ёрлиқлар” билан тақдирлади. Улар:
Оллобергенов Зиёдулла - иш юритиш ва ижро назорат бўлими бошлиғи;
Хаджиева Мухтарам - Атамашунослик ва луғатлар хизмати етакчи муҳандиси;
Вяльцев Сергей - металл конструкцияларни тайёрлаш ва ишлов бериш бўлими бошлиғи;
4 май санасида “Хотира ва қадрлаш куни” ҳамда алоқа соҳаси ходимларининг касб байрами муносабати билан Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги томонидан тантанали тақдирлаш маросими ташкил қилинди. Тадбирни Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазири Шухрат Садиков очди ва соҳада самарали меҳнат фаолиятини олиб бораётган 64 нафар ходимга “Моҳир алоқачи”, “Фахрий ёрлиқ”, “Ўз касбининг устаси” каби соҳанинг фахрий унвонларини топширди. Улар орасида Марказнинг мутахассислари хам борлиги кувонтиради:
Нуритдинова Арофат - Электромагнит мослашуви таҳлили хизмати етакчи муҳандиси - “Фахрий ёрлиғи”;
Комилова Малохат - Атамашунослик ва луғатлар хизмати бошлиғи ва
Юнусов Баходир - Алоқа кабеллари ва узатиш системалари синов лабораторияси етакчи муҳандиси Вазирликнинг “Ўз касбининг устаси” белгиси билан тақдирлангандилар.
«UNICON.UZ» ДУК раҳбарияти барча алоқачиларни – радио, телевидение ва алоқа ходимларини касб байрами билан табриклайди!

Развитие информационный технологий и коммуникаций — результат труда многих поколений учёных, инженеров, техников, программистов — всех, кого судьба связала с отраслью связи. Это даёт повод для того, чтобы смело назвать профессиональным праздником работников телевидения, радиовещания, почтовиков, связистов.
7 мая администрация ГУП «UNICON.UZ» поздравила коллектив с профессиональным праздником и наградило за самоотверженный труд несколько специалистов “Почетными грамотами” Центра. Это:
Хожиева Мухтарам - ведущий инженер службы терминологии и словарей;
Оллабергенов Зиёдулла - начальник отдела делопроизводства и контроля исполнения;
Вяльцев Сергей - начальник отдела по изготовлению и обработке металлоконструкций.
4 мая Министерство по развитию информационных технологий и коммуникаций организовало торжественное награждение, посвящённое 9 мая – Дню памяти и почестей и профессиональному празднику сотрудников сферы связи. За эффективный многолетний труд 64 работникам отрасли вручены отраслевые награды – почетные звания «Мохир алоқачи» (Мастер связи), Почетные грамоты и Почетные знаки «Ўз касбининг устаси» (Мастер своего дела). Среди награжденных есть и специалисты Центра. Это:
Арофат Нуритдинова – ведущий инженер службы анализа электромагнитной совместимости - “Фахрий ёрлиқ”.
Комилова Малохат Бахадировна – начальник службы терминологии и словарей и
Юнусов Баходир – ведущий инженер лаборатории кабелей связи и систем передачи Сертификационного испытательного центра технических средств телекоммуникаций награждены отличительным знаком “Ўз касбининг устаси”.
Руководство ГУП «UNICON.UZ» поздравляет всех работников радио, телевидения и связи с профессиональным праздником!