2019-йил 5-июлда Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлигида Корея Республикасининг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва мухтор элчиси Кан Чже Квон билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашув давомида Вазир Элчини Ўзбекистонга тайинлангани муносабати билан табриклади ҳамда юксак ва масъулиятли ишида муваффақият тилади. У, шунингдек, 2017-йил 22-25-ноябр кунлари Ўзбекистон Республикаси Президентининг Жанубий Кореяга амалга оширган давлат ташрифи ахборот технологиялари соҳасида ўзбек-корейс ҳамкорлигини янада кенгайтирганини таъкидлади.
Учрашув чоғида ахборот технологиялари, айниқса, космик тадқиқотлар ва технологиялар, технопарклар ва инновация марказларини ривожлантириш ҳамда бошқариш, ИТ-таълим ва телетиббиётнинг энг янги технологияларини жорий этиш масалаларининг жорий ҳолати ва келгусидаги ҳамкорликни ривожлантиришнинг ҳаракатлар режаси бўйича фикр алмашилди.
Томонлар ахборот технологиялари соҳасида Ўзбекистон ва Корея Республикаси ўртасида ҳамкорликни ривожлантириш бўйича улкан салоҳият мавжудлиги ҳамда бу борада барча саъй-ҳаракатларни сафарбар этишга тайёр эканликларини билдирдилар.

5 июля 2019 года в Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан состоялась встреча с Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Корея в Узбекистане Кан Чжэ Квоном.
В ходе встречи Министр поздравил Посла с назначением в Узбекистан и пожелал успехов на высоком и ответственном посту. Он также отметил, что Государственный визит Президента Республики Узбекистан в Южную Корею 22-25 ноября 2017 года еще более расширил узбекско-корейское сотрудничество в сфере информационных технологий.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями по текущему состоянию и планам дальнейшего развития сотрудничества в сфере информационных технологий, в особенности, в области космических исследований и технологий, развития и управления технопарками и инновационными центрами, IТ-образования, а также внедрения новейших технологий телемедицины.
Стороны отметили, что имеется большой потенциал для развития сотрудничества между Узбекистаном и Республикой Корея в сфере информационных технологий и выразили готовность приложить для этого максимум усилий.