Ўзбекистонда биринчи «ASPEX BI SCHOOL» BI таҳлилчилар мактабининг очилиши
5-март куни Тошкентдаги Инҳа университетида тарихий воқеа рўй берди – Ўзбекистонда биринчи «ASPEX BI SCHOOL» BI таҳлилчилар мактабининг очилиши бўлиб ўтди.
Рақамли маълумотларни автоматлаштириш, тўплаш ва қайта ишлаш, бизнес-таҳлил, тадрижий ҳисоботлар ва прогнозлар соҳасида “ASPEX” – Қозоғистон ИТ-бозори етакчиси ҳисобланади.
Ушбу тадбир доирасида Тошкентдаги Инҳа университетининг иқтидорли талабаларига грантлар ажратиш назарда тутилган ҳолда, BI  таҳлилчиларни тайёрлаш бўйича уч ойлик ёзги курсларни ташкил этиш бўйича шартнома имзоланди.
«ASPEX BI SCHOOL» – бу компанияларнинг маълумотлар массиви билан ишловчи ва таҳлилий ҳисоботлар тайёрловчи Full-stack BI таҳлилчиларини тўлақонли равишда уч ой давомида тайёрлаш ва ўқитишдир. Power BI бўйича ўқув дастури Power BI билан қулай тарзда ишлаш имконини тақдим этувчи биринчи графикни яратишдан тортиб, энг янги илғор техникалардан фойдаланишга қадар турли мавзуларни қамраб олади.

5 марта в Университете Инха в г.Ташкенте состоялось историческое событие – открытие первой школы ВI аналитиков «ASPEX BI SCHOOL» в Узбекистане.
«ASPEX» – лидер казахстанского IT-рынка в сфере автоматизации, сбора и обработки цифровых данных, бизнес-аналитики, создания динамических отчетов и прогнозирования.
В рамках данного мероприятия был подписан договор об организации 3-х месячных летних курсов по подготовке BI аналитиков, с выделением грантов для одаренных студентов IUT.
«ASPEX BI SCHOOL» – это полноценная 3-х месячная подготовка и обучение Full-stack BI аналитиков, которые будут работать с массивами данных компаний и создавать аналитические отчеты. Программа обучения по Power BI охватывает самые разные темы – от создания первого графика, до использования новейших продвинутых техник, позволяющих легко работать с Power BI.