Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазири Шухрат Садиков ҳудудларда АКТни жорий этиш борасида амалга оширилаётган ишларни тизимли равишда ўрганишни давом эттирмоқда.
11-март куни АКТ вазири телекоммуникация инфратузилмалари, почта соҳасида амалга оширилаётган ишлар самарадорлигини ўрганиш мақсадида Навоий вилоятининг Хатирчи туманида бўлди. Учрашувлар давомида соҳа корхоналари даромадини ошириш, янги хизматларни йўлга қўйиш, тармоқда фаолият юритаётган ходимларнинг турмуш даражасини яхшилаш, уларга муносиб шарт-шароитлар яратиб бериш масалалари таҳлил қилинди.
Шухрат Садиков қишлоқ ҳудудларида аҳолига замонавий телекоммуникация ва почта хизматларини кўрсатиш бўйича ишларни жадаллаштириш, хизмат кўрсатиш сифатини янада ошириш лозимлигини таъкидлади. Чунки ҳудудларда интернет ва бошқа АТ-хизматларга талаб кундан-кунга ошиб бормоқда.
АКТ вазири бунга қадар Фарғона, Самарқанд, Сирдарё, Жиззах ва Наманган вилоятларида бўлиб, ахборот-коммуникация технологияларини жорий этиш ҳолатини ўрганганди.

Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шухрат Садиков продолжает систематически изучать работу, проводимую по внедрению ИКТ в регионах.
11 марта министр ИКТ посетил Хатирчинский район Навоийской области для изучения эффективности развития телекоммуникационной инфраструктуры и почтовых услуг. В ходе встречи стороны обсудили вопросы повышения доходов отрасли, запуска новых услуг, повышения уровня жизни работников отрасли, создания для них благоприятных условий.
Шухрат Садиков подчеркнул необходимость ускорения внедрения современных телекоммуникационных и почтовых услуг населению в сельской местности и повышения качества обслуживания. Спрос на интернет и другие ИТ-услуги в регионах растет день ото дня.
Ранее министр ИКТ посетил Ферганскую, Самаркандскую, Сырдарьинскую, Джизакскую и Наманганскую области, изучая информационные и коммуникационные технологии.