Тошкент шаҳридаги Инҳа университети ректори вазифасини бажарувчи Музаффар Жалолов ва Ахборот-коммуникация технологияларини ривожлантириш жамғармаси директори Олим Омоновлардан иборат АКТ вазирлигининг делегацияси Жанубий Кореянинг Инҳа университетига ташриф буюриб, университет президенти жаноб Меонг Ву Чо билан учрашишди.
Суҳбат чоғида олий таълим муассасалари ўртасида ҳамкорликни янада ривожлантириш истиқболлари, янги йўналишлар очиш (жумладан, магистратура бўйича) масалалари муҳокама қилинди.
Шунингдек, Тошкент шаҳридаги Инҳа университети ректори в.б. Музаффар Жалолов университет фаолияти тўғрисида батафсил маълумот берди. Хусусан, таълим сифатини доимий ошириб бориш, ўқитувчилар ва талабаларнинг индивидуал ва профессионал салоҳиятини юзага чиқариш учун шароит яратиш масалаларига тўхталиб, бу университетнинг Ўзбекистондаги олий таълим муассасалари орасида юқори мавқега эга бўлишини таъминлашига ишонч билдирди.

Делегация Мининфоком в составе с и. о. ректором Университета Инха в г. Ташкенте М.Джалаловым, а также директором Фонда развития информационно-коммуникационных технологий О.Омоновым посетили Университет Инха в Южной Кореи, где состоялась встреча с президентом университета г-н Меонг Ву Чо (Myeong Woo Cho).
В ходе переговоров были обсуждены вопросы дальнейшего перспективного развития сотрудничества между вузами, открытие новых направлений, а также магистратуры.
Также, и.о. ректора Университета Инха в г. Ташкенте Музаффар Джалалов подробно рассказал о деятельности Университета: постоянное стремление к повышению качества образования, создание условий для профессиональной и личностной реализации преподавателей и студентов, что позволяет вузу уверенно поддерживать высокий статус в рейтинге среди вузов Узбекистана.