Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлигида Корея ахборот жамиятини ривожлантириш институти (KISDI) президенти Ким Да Хи бошчилигидаги мазкур институт делегацияси билан учрашув бўлиб ўтди.
KISDI делегацияси дастурий маҳсулотлар ва ахборот технологиялари технопаркларини ривожлантириш бўйича тегишли консультациялар ўтказиш мақсадида Тошкент шаҳрига келди. 2019 йил давомида Корея томонидан ўтказилиши назарда тутилган консультациялар Корея Республикаси Фан ва АКТ вазирлиги техник кўмаги остида АКТни ривожлантириш дастури асосида ташкил этилган.
Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирининг биринчи ўринбосари О. Умаров ахборот технологиялари соҳасида технопаркларни ривожлантиришнинг долзарб экани ва ушбу соҳада Жанубий Кореянинг илғор тажрибасини ўрганишнинг айни мавриди эканини таъкидлади.
Консультация дастури даврида KISDI консалтинг гуруҳи Ўзбекистондаги ахборот технологиялари инновацион паркларини ривожлантиришнинг жорий ҳолатини ўрганади, ушбу соҳада Корея тажрибаси билан таништиради ҳамда мамлакатимизда технопаркларни ривожлантириш сиёсатини амалга ошириш юзасидан тавсиялар тақдим этади.

В Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций состоялась встреча с делегацией Корейского института развития информационного общества (KISDI) во главе с президентом института Ким Да Хи.
Делегация KISDI прибыла в Ташкент для проведения консультаций по развитию технопарков программных продуктов и информационных технологий. Предусмотренные в течение 2019 года консультации корейской стороны организованы в рамках Программы консультаций по развитию ИКТ, реализуемой за счет технического содействия Министерства науки и ИКТ Республики Корея.
Первый заместитель министра по развитию информационных технологий и коммуникаций О. Умаров отметил актуальность развития технопарков в сфере информационных технологий и своевременность изучения передового опыта Южной Кореи в данной области.
В период консультационной программы консалтинговая группа KISDI изучит текущий статус развития инновационных парков информационных технологий в Узбекистане, ознакомит с опытом Кореи в данной области и предоставит рекомендации по реализации политики развития технопарков в нашей стране.