28 апрель куни Тошкент шаҳридаги Инҳа университетида 2019 йилдаги учта кириш имтиҳонининг биринчиси ўтказилди.
2019-2020 ўқув йилида Тошкент шаҳридаги Инҳа университети камида 420 нафар талабани қабул қилишни мўлжаллаган. Жумладан, университет “Компьютер ва Дастурий инжиниринг” йўналиши бўйича 300 ҳамда “Логистика” йўналиши бўйича 120 нафар талабани қабул қилишни қабул қилади.
Жорий йилда абитуриентлар учун Тошкент шаҳридаги Инҳа университетига кириш имтиҳонлари 3 маротаба бўлиб ўтади:
1) Фақат шартнома асосида;
2) Шартнома ва грант асосида;
3) Фақат шартнома асосида.
Кириш имтиҳонлари ёзма шаклда ўтказилиб, ҳар бир фандан 20 тадан савол берилади. Жавоблар учун 60 дақиқа вақт тақдим этилади. Саволлар Саволлар ўрта (умумий) таълим учун мўлжалланган стандарт ўқув дастури асосида шакллантирилган. Кириш имтиҳонларидаги умумий баҳода “Компьютер ва Дастурий инжиниринг” йўналиши бўйича математиканинг улуши 70%, физика эса 30% ни ташкил этади. “Логистика” йўналиши бўйича имтиҳон фақат математика фанидан бўлиб ўтади.
Очиқ ва шаффоф имтиҳонлар жараёнини ўтказиш ва назорат қилиш мақсадида Жанубий Кореядаги Инҳа университетининг барча профессор-ўқитувчилар таркиби Тошкент шаҳридаги Инҳа университетига етиб келган.
Тошкент шаҳридаги Инҳа университети бўлиб ўтадиган кириш имтиҳонларида иштирок этишлари ҳамда 2019-2020 ўқув йили учун қабул бўйича маълумот олишлари учун ўзбекистонлик журналистларни ҳам таклиф этди.
Имтиҳон олинаётган ҳар бир аудиторияда тўғридан-тўғри трансляция йўлга қўйилгани сабабли абитуриентларнинг ота-оналари ва барча хоҳловчилар имтиҳон жараёнини онлайн кузатиб бориш имкониятига эга бўлдилар.

28 апреля в Университете Инха в г.Ташкенте прошел первый из трех вступительных экзаменов в 2019 году.
В 2019-2020 учебном году Университет Инха в г.Ташкенте планирует принять на обучение минимум 420 студентов. В частности, университет примет 300 студентов по направлению «Компьютерный и Программный инжиниринг» и 120 студентов по направлению «Логистика».
Вступительные экзамены в этом году в Университет Инха в г.Ташкенте для абитуриентов будут проходить 3 раза:
1) Только на контрактную основу;
2) На контрактную и грантовую основы;
3) Только на контрактную основу.
Вступительные экзамены проходят в письменной форме по 20 вопросов по каждому предмету. На ответы дается 60 минут. Вопросы сформированы на основе стандартной учебной программы для (общего) среднего образования. В общей оценке по вступительным экзаменам по направлению «Компьютерный и Программный инжиниринг» доля математики составляет 70%, физики – 30%. По направлению «Логистика» экзамен только по математике.
С целью проведения и контроля открытого и прозрачного экзаменационного процесса в Университет Инха в г. Ташкенте прибыл весь профессорско-преподавательский состав Университета Инха в Южной Корее.
Также Университет Инха в г.Ташкенте пригласил представителей СМИ Узбекистана присутствовать во время проведения вступительных экзаменов и получить данные по приему на 2019-2020 учебный год.
Отметим, что в каждой экзаменационной аудитории проходит прямая трансляция, что позволяет родителям абитуриентов и всем желающим наблюдать весь процесс в режиме онлайн.