Тошкентда  USENET 2019 анжумани бўлиб ўтди
Пойтахтимизда ҳар йилги  USENET 2019 Интернет-анжумани бўлиб ўтди. Тадбир Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги кўмагида ўтказилмоқда.
Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирининг биринчи ўринбосари Олимжон Умаров анжуман иштирокчиларига табрик сўзи билан мурожаат қилди.
Анжуманнинг асосий мавзулари қуйидагилар: Интернетда бизнес тарғиботи, мессенжерлар, видеореклама, СММ, Интернет-ОАВ, стартаплар, инновацион маҳсулотлар ваи шланмалар.
Бу йил анжуман янада кенгроқ миқёсда ўтказилиб, маркетинг, реклама ва ИТ соҳаси экспертларини бирлаштирди.
Анжуман 20 нафардан зиёдроқ спикерларнинг чиқишлари учун майдон бўлиб хизмат қилди. Хорижий меҳмонлар сафида етакчи ИТ-компаниялар вакиллари иштирок этди. Бу галги USENET ҳисоб бўйича олтинчи анжуман бўлиб ҳисобланади.

В Ташкенте прошла конференция USENET 2019
В столице прошла ежегодная Интернет-конференция USENET 2019. Мероприятие проводится при поддержке Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан.
С приветственным словом к участникам конференции обратился первый заместитель министра по развитию информационных технологий
и коммуникаций Олимжон Умаров.
Основными темами конференции были: продвижение бизнеса в Интернете, мессенджеры, видеореклама, SMM, Интернет-СМИ, стартапы, инновационные продукты и разработки.
В этом году конференция стала еще более масштабным и объединила экспертов из сферы маркетинга, рекламы и IT.
Конференция стала площадкой для выступления более чем 20 спикеров. Среди иностранных гостей – представители ведущих IТ-компаний. Нынешний USENET стал уже шестой по счету конференцией.