Алоқа фондининг янги маълумотлари
Oʻz DSt CISPR 15:2020 (CISPR 15:2018, IDT) Электромагнит мослик техник ускуналари. Электр ёритгичлари ва шунга ўхшаш ускуналарнинг радио шовқин хусусиятларини ўлчашнинг чегара қийматлари ва усуллари.
(06.03.2020 дан 05-1129-рақамли Узстандарт қарори, 31.03.2020дан 181-рақамли Алоқа вазирлиги буйруғи)
О‘z DSt 1048:2020 I–V диапазонли рақамли телевизион узатгичлар. Умумий техник талаблар ва ўлчаш усуллари.
О‘z DSt 3447:2020 LTE мобил алоқа тизими. Асосий тармоқ ускуналари (АТУ). Умумий техник талаблар ва бошқариш усуллари
О‘z DSt 3448:2020 Телекоммуникация тармоқлари. Кейинги NGN авлод тармоғи архитектураси ва ўзига хос техник хусусиятлари.
О‘z DSt 3449:2020 Информацион технология. Булутли ҳисоб-китобларга асосланган катта маълумотлар. Умумий талаблар.
О‘z DSt 3452:2020 (CISPR 32:2015, MOD) Техник воситаларнинг электромагнит мослиги. Мултимедиа ускунаси. Электромагнит эмиссияси талаблари.
О‘z DSt 3453:2020 (CISPR 35:2016, MOD) Техник воситаларнинг электромагнит мослиги. Мултимедиа ускунаси. Шовқинга чидамлилик талаблари.
O‘z DSt ISO/IEC 19086-1:2020 (ISO/IEC 19086-1:2016, IDT) Информацион технология. Булутли ҳисоб-китоблар. Хизмат кўрсатиш даражаси бўйича шартнома тузилиши. 1-қисм. Кўздан чечириш ва моҳияти.
O‘z DSt ISO/IEC 19086-2:2020 (ISO/IEC 19086-2:2018, IDT) Информацион технология. Булутли ҳисоб-китоблар. Хизмат кўрсатиш даражаси тузилиши бўйича шартнома. (SLA). 2-қисм. Метрик модель
O‘z DSt ISO/IEC 19086-3:2020 (ISO/IEC 19086-3:2017, IDT) Информацион технология. Булутли ҳисоб-китоблар. Хизмат кўрсатиш даражаси тузилиши бўйича шартнома. (SLA). 2-қисм. Мосликнинг таянч талаби.
O‘z DSt 25000:2019 (ISO/IEC 25000:2014, MOD) Тизим ва дастурий таъминотни ишлаб чиқиш. Тизимлар ва дастурий таъминотга талаблар ва сифатни баҳолаш (SQuaRE). Қўлланма.
O‘z DSt 25001:2019 (ISO/IEC 25001:2014, MOD) Тизим ва дастурий таъминотни ишлаб чиқиш. Тизимлар ва дастурий таъминотга талаблар ва сифатни баҳолаш (SQuaRE). Режалаштириш ва бошқариш

В справочно-информационный фонд сферы информационных технологий и коммуникаций поступили новые нормативные документы.
Oʻz DSt CISPR 15:2020 (CISPR 15:2018, IDT) Совместимость технических средств электромагнитная. Предельные значения и методы измерений характеристик радиопомех электроосветительного и аналогичного оборудования
(Пост. Узстандарта от 06.03.2020 № 05-1129, Приказ Мининфоком
от 31.03.2020 № 181)
О‘z DSt 1048:2020 Телевизионные радиопередатчики цифровые I–V диапазонов. Общие технические требования и методы измерений
О‘z DSt 3447:2020 Система подвижной связи LTE. Оборудование базовой сети (EPC). Общие технические требования и методы контроля
(Пост. Узстандарта от 05.02.2020 № 05-1120, Приказ Мининфоком
О‘z DSt 3448:2020 Сети телекоммуникаций. Архитектура и спецификация сетей последующего поколения NGN. Общие технические требования и методы контроля
(Пост. Узстандарта от 05.02.2020 № 05-1120, Приказ Мининфоком от 31.03.2020 № 181)
О‘z DSt 3449:2020 Информационная технология. Большие данные на основе облачных вычислений. Общие требования
О‘z DSt 3452:2020 (CISPR 32:2015, MOD) Совместимость технических средств электромагнитная. Мультимедийное оборудование. Требования к электромагнитной эмиссии
(Пост. Узстандарта от 06.03.2020 № 05-1129, Приказ Мининфоком от 31.03.2020 № 181)
О‘z DSt 3453:2020 (CISPR 35:2016, MOD) Совместимость технических средств электромагнитная. Мультимедийное оборудование. Требования к помехоустойчивости
O‘z DSt ISO/IEC 19086-1:2020 (ISO/IEC 19086-1:2016, IDT) Информационная технология. Облачные вычисления. Структура соглашения об уровне обслуживания (SLA). Часть 1. Обзор и концепции
O‘z DSt ISO/IEC 19086-2:2020 (ISO/IEC 19086-2:2018, IDT) Информационная технология. Облачные вычисления. Структура соглашения об уровне обслуживания (SLA). Часть 2. Метрическая модель
O‘z DSt ISO/IEC 19086-3:2020 (ISO/IEC 19086-3:2017, IDT) Информационная технология. Облачные вычисления. Структура соглашения об уровне обслуживания (SLA). Часть 3. Базовое требование соответствия
O‘z DSt 25000:2019 (ISO/IEC 25000:2014, MOD) Разработка систем и программного обеспечения. Требования и оценка качества систем и программного обеспечения (SQuaRE). Руководство
(Пост. Узстандарта от 15.11.2019 № 05-1091, Приказ Мининфоком от 04.02.2020 № 56)
O‘z DSt 25001:2019 (ISO/IEC 25001:2014, MOD) Разработка систем и программного обеспечения. Требования и оценка качества систем и программного обеспечения (SQuaRE). Планирование и управление