Ўзбекистон Республикаси Президентининг фармонига мувофиқ, давлат идораларидаги кўп йиллик фидокорона меҳнати, мамлакатимиз мустақиллигини мустаҳкамлаш ва иқтисодий қудратини юксалтириш, муҳим стратегик лойиҳаларни ҳаётга татбиқ қилиш борасидаги улкан хизматлари, ибратли фаолияти ҳамда таваллудининг 60 йиллиги муносабати билан Ўзбекистон Республикаси Бош вазири Абдулла Арипов «Фидокорона хизматлари учун» ордени билан мукофотланди.
Абдулла Нигматович, сизни «Фидокорона хизматлари учун» ордени билан мукофотланганингиз ва муборак 60 ёшга тўлишингиз – юбилей сана билан “UNICON.UZ” - Фан-техника ва маркетинг тадқиқотлари маркази давлат унитар корхонаси жамоаси самимий табриклайди!
Ватанимиз тараққиёти, кўп миллатли халқимиз фаровонлигини таъминлаш борасида амалга ошираётган ишларингиз ҳамда халқимиз маънавияти ва маданиятини юксалтиришдаги фидоийлигингиз, замонавий фан ва техника ютуқларини ҳаётга татбиқ этишдаги жонкуярлигингиз, кўп йиллик заҳматли, фидокорона меҳнатингиздан 30 мингга яқин соҳа ходимлари фахр-у ифтихор билан ғурурланади ва юксак эҳтиром билдиради.
Соҳа ходимлари ҳар доим Сизнинг соҳага бўлган эътиборингизни ҳис қилиб туради шу сабабли ҳам барча имкониятларини ишга солади.
Ушбу қутлуғ кунда Сизга ва оила аъзоларингизга мустаҳкам соғлик, хонадонингизга хотиржамлик ва файзу-барака тилаймиз.

Премьер-министр Республики Узбекистан Абдулла Нигматович Арипов награжден орденом «За доблестные заслуги»
Указом Президента Республики Узбекистан за многолетний самоотверженный труд в государственных структурах, большие заслуги в укреплении независимости и экономической мощи нашей страны, реализация важных стратегических проектов, образцовую деятельность и по случаю 60-летним юбилеем, Премьер-министр Республики Узбекистан Абдулла Арипов награжден Орденом «За доблестные заслуги».
Абдулла Нигматович, коллектив UNICON.UZ - Центра научно-технических и маркетинговых исследований искренне поздравляют Вас с награждением ордена «За доблестные заслуги» и с 60-летием!
Около 30 000 сотрудников сферы гордятся вашей работой  и преданностью к духовному и культурному развитию нашего многонационального народа, а также дорожит вашей приверженностью применению современной науки и технологий, ваш многолетний упорный труд и преданность делу.
Персонал всегда чувствует ваше внимание к сфере, поэтому старается изо всех сил.
В этот знаменательный день желаем вам и вашим близким крепкого здоровья, мира и благополучия в доме.