ЕХҲТ/ДИИҲБ экспертлари билан учрашув
Жорий йилнинг 25 май куни Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлигида Европада Хавфсизлик ва Ҳамкорлик Ташкилотининг Демократик институтлар ва инсон ҳуҳуқлари бўйича бюросининг (ЕХҲТ/ДИИҲБ) Эҳтиёжларни баҳолаш миссияси масаласида учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирининг биринчи ўринбосари Олег Пекос ва “UNICON.UZ” - Фан- техника ва маркетинг тадқиқотлари маркази давлат унитар корхонаси АКТни ривожлантириш ва жорий этиш бўйича директорнинг биринчи ўринбосари Муҳитдинов Азиз Ҳакимовичлар иштирок этишди.
Учрашув давомида чет эллик меҳмонларга вазирлик фаолиятининг йўналишлари, шу жумладан, сайловларнинг очиқлиги ва ошкоралигини таъминлашга, сайловчиларга қулайлик яратишга қаратилган замонавий ахборот-коммуникация ва рақамли технологияларни сайлов жараёнларига жорий этиш доирасида маълумотлар берилди.

25 мая текущего года в Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций состоялась встреча с Миссией по оценке потребностей Бюро по демократический институтам и правам человека Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (МОП БДИПЧ ОБСЕ).
Во встрече приняли участие первый заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Олег Пекось и Первый заместитель директора по развитию и внедрению ИКТ UNICON.UZ - Центре научно-технических и маркетинговых исследований Мухитдинов Азиз Хакимович.
В ходе встречи зарубежным гостям была предоставлена информация о направлениях деятельности Министерства, в том числе в рамках внедрения современных информационно-коммуникационных и цифровых технологий в избирательные процессы, направленные на обеспечение открытости и прозрачности выборов, создание удобств для избирателей.