Жорий йилнинг 2 июнь куни “UNICON.UZ” - Фан- техника ва маркетинг тадкикотлари маркази давлат унитар корхонасида “Ижро интизомига риоя қилиш ва иш юритиш тартибига оид ҳужжатларнинг мазмун-моҳиятини тушунтириш” бўйича давра суҳбати бўлиб ўтди.
Кун тартибидаги масала бўйича мулоҳазалар юзасидан “UNICON.UZ” ДУК директор ўринбосари С.Нажбиддинов давра суҳбатини очиб берди ва олиб борди.
Маърузачи Ф. Шамсудинова ижро интизомига риоя қилиш ва иш юритиш тартибига оид амал қиладиган норматив-ҳуқуқий ҳужжатларнинг мазмун-моҳиятини ёритиб берди.
Шу билан бирга маърузачи З.Оллаберганов “UNICON.UZ” ДУКда ҳужжат алмашинуви схемаси, қонунлар, Ўзбекистон Республикаси Президетининг фармон, қарор, фармойиш ва топшириқларнинг амалга оширилиши бўйича назорат ва ҳисобдорликни ташкил этиш схемаси тўғрисида айтиб ўтди.
2021 йил 1 майдан бошлаб барча давлат органлари ва ташкилотлари ҳамда маҳаллий давлат хокимияти органларида ижрони назорат қилиш, назорат картотекаларини юритиш ва ҳисоботларни шакиллантириш фақат “Ijro.gov.uz” тизимида амалга оширилиши белгиланганлиги айтиб ўтилди.

Круглый стол по «Разъяснению сущности документов по соблюдению исполнительной дисциплины и порядка делопроизводства»
2 июня текущего года в UNICON.UZ - Центре научно-технических и маркетинговых исследований прошел круглый стол по «Разъяснению сущности документов по соблюдению исполнительной дисциплины и порядка делопроизводства».
Круглый стол открыл заместитель директора UNICON.UZ С.Нажбиддинов, в котором были рассмотрены вопросы, вносимые в повестку дня.
Докладчик Ф. Шамсудинова разъяснила содержание документов по соблюдению исполнительной дисциплины и порядка делопроизводства.
Также, докладчик З.Оллаберганов рассказал о схеме документооборота и отчетности в ГУП «UNICON.UZ, схеме контроля и ответственности за исполнение законов, указов, постановлений, распоряжений и поручений Президента Республики Узбекистан.
Было отмечено, что с 1 мая 2021 года во всех государственных органах и организациях, а также в органах местного самоуправления контроль за выполнением, ведение контрольных файлов и формирование отчетов осуществляется только в системе «Ijro.gov.uz»".