Яқинда "UNICON.UZ" - Фан- техника ва маркетинг тадқиқодлари маркази давлат унитар корхонасида китоб ярмаркаси бўлиб ўтди.
Тадбир "UNICON.UZ ДУК "Маънавий – маърифий ишлар" дастури доирасида корхона ишчи ходимларининг маънавий интеллектуал салоҳияти ва дунёқарашини, китоб мутолааси маданиятини тарғиб қилиш мақсадида ташкил этилди.
“Шарқ зиёкори” нашриёт-матбаа ижодий уйи ҳамкорлигида уюштирилган ушбу ярмаркада бадиий, илмий ва жаҳон адабиётининг нодир асарлари, болалар адабиёти ва турли жанрларда чоп этилган китоблар савдоси бўлиб ўтди.
Ярмарка ҳақиқий китоб байрамига айланиб кетди. Ишчи-ходимлар ўзларини қизиқтирган адабиётлар билан таништдилар ва харид қилдилар. Ўзлари ўқиган китоблар борасидаги суҳбатларда улар ишдан бўш вақтларида албатта китоб мутолаа қилишга келишиб олдилар.

Недавно в ГУП UNICON.UZ - Центр научных, технических и маркетинговых исследований прошла книжная ярмарка.
Мероприятие было организовано в рамках программы «Духовно-просветительской работы» ГУП «UNICON.UZ», с целью популяризации духовно-интеллектуального потенциала и мировоззрения сотрудников предприятия, культуры чтения книг.
На ярмарке, организованной издательско-полиграфическим домом «Шарк Зиёкори», были представлены редкие произведения искусства, науки и мировой литературы, детская литература и книги, изданные в различных жанрах.
Ярмарка превратилась в настоящий книжный фестиваль. Сотрудников ознакомились интересующими их литературами.
В разговорах о прочитанных книгах они договарились обязательному прочитению книг в свободное от работы время.