“UNICON.UZ” DUKda “Keksalar haftaligi”
Keksa avlod vakillarining jamiyatdagi o‘rni va ijtimoiy faolligini yanada oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Vazirlar Mahqamasining qaroriga muvofiq (816-son, 27.09.2019-y.), joriy yilning 29-sentabr kuni UNICON.UZdavlat unitar korxonasi tomonidan Toshkent viloyatining Qibray tumanida joylashgan “Yangi O‘zbekiston” bog‘iga tashrif uyushtirildi.
Tashrif davomida Markaz faxriylari O‘zbekiston mustaqilligining 30 yilligiga bag‘ishlangan “Istiqlol” monumenti bilan tanishdilar hamda ushbu monumentining O‘zbekistonning qadimgi davrlardan to hozirgi zamon tarixigacha bo‘lgan eng muhim voqealarini aks ettiruvchi majmuasini ko‘rib chiqdilar.

Согласно постановлению Кабинета министров «О мерах по дальнейшему повышению роли в обществе и социальной активности представителей старшего поколения» (№ 816 от 27.09.2019 г.), 29 сентября т.г. со стороны ГУП “UNICON.UZ” был организован визит в парк «Новый Узбекистан», расположенный в Кибрайском районе Ташкентской области.
В ходе визита, представители преклонного возраста ознакомились с монументом Независимости, возведённого в честь 30-летия независимости РУ и отражающий «важнейшие события, произошедшие с древних времён до новейшей истории Узбекистана».