Tantanali videokonferensiyani Aloqa sohasida hududiy hamdo’stlikning aloqa ma’muriyatlari boshliqlari Kengashining raisi, Rossiya Federatsiyasining Raqamli rivojlanish, aloqa va ommaviy kommunikatsiyalar vaziri Maksut Shadayev ochib berdi. Hamdo‘stlik raisi ta’kidlaganidek, Aloqa sohasida hududiy hamdo‘stlik xalqaro maydonda obro‘ qozonib, mintaqaviy tashkilot sifatida Xalqaro Elektr Aloqa Ittifoqi va Umumjahon Pochta Ittifoqi tomonidan tan olingan.
Tantanali tadbir doirasida hamdo‘stlikning 30 yil ichida amalga oshirilgan faoliyati natijalari, yaqin oradagi istiqbollari bo‘yicha strategik yo‘nalishlar muhokama qilindi.
Tadbir yakunida Aloqa sohasida hududiy hamdo‘stligining a’zo davlatlarining aloqa ma’muriyatlari boshliqlari barcha qiziqish bildirgan davlat va xalqaro tashkilotlar bilan konstruktiv hamkorlik olib borishga tayyorligini bildirdi.

Видеоконференция Регионального содружества в области связи, посвящённая 30-летию организации
Открыл торжественную видеоконференцию председатель Совета глав администраций связи РСС, Министр цифрового развития, связи и массовых коммуникаций Российской Федерации М. Шадаев. Как отметил глава Содружества, сегодня Региональное содружество в области связи пользуется заслуженным международным авторитетом. Оно признано в Международном Союзе Электросвязи (МСЭ) и Всемирном Почтовом Союзе (ВПС) в качестве региональной организации.
В рамках торжественного мероприятия подведены 30-летней деятельности РСС, состоялся обмен мнениями по стратегическим направлениям деятельности на ближайшую перспективу.
В заключение все главы администраций связи стран-участников Регионального содружества в области выразили готовность к конструктивному взаимодействию со всеми заинтересованными странами и международными организациями.