31-mart kuni Muhammada al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi va Respublika axborot texnologiyalari va ommaviy kommunikatsiya xodimlari kasaba uyushmasi tomonidan Navro‘z bayramiga bag‘ishlangan tadbir tashkil etildi.
Bayramda Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi rahbariyati, shuningdek idoraviy mansub tashkilotlar rahbarlari va xodimlari ishtirok etdilar.
Tadbirni axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sh. Shermatov o‘z nutqi bilan ochdi va barcha korxona hamda tashkilotlar xodimlarini, shuningdek universitet o‘qituvchilarini tabrikladi.
Vazir idoraviy mansub korxona va tashkilotlar tomonidan sohaviz oliygohlar bitiruvchilari uchun tashkil qilingan bo‘sh ish o‘rinlari yarmarkasida hamda «IT Women» xotin-qizlar loyihalari ko‘rgazmasida bo‘ldi. Shuningdek imkoniyatlari cheklangan talabalar bilan uchrashuv o‘tkazildi. Vazir ular bilan uchrashib esdalik sovg‘alarini topshirdi.
Bayramda har bir idoraviy mansub korxona va tashkilot respublika viloyatlaridan birini taqdim etdi. Buxoro viloyatini taqdim etgan “UNICON.UZ” DUK xodimlari taqdirlash marosimida “Eng yaxshi milliy liboslar namoyishi” faxriy yorlig‘ini oldilar.
Bayramda milliy kuylar yangradi, hunarmandchilik mahsulotlari taqdimoti o‘tkazildi.
Tadbirga shuningdek milliy madaniy markazlar ham taklif qilingandilar. Ular o‘z dasturlari bilan chiqib, mehmonlarda katta qiziqish uyg‘otdilar.

31 марта в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций и Республиканским советом профсоюзов работников информационных технологий и массовых коммуникаций было организовано торжественное мероприятие, посвященное весеннему празднику Навруз.
В праздновании приняло участие руководство Министерства информационных технологий и коммуникаций, а также руководители и сотрудники подведомственных предприятий и организаций.
Торжественной речью мероприятие открыл министр информационных технологий и коммуникаций Ш. Шерматов, поздравив всех сотрудников подведомственных предприятий и организаций, а также преподавателей и наставников университета.
Министр посетил ярмарку вакансий, организованную подведомственными предприятиями и организациями для выпускников отраслевых вузов, и выставку проектов девушек и женщин «IT Women». Также была проведена встреча со студентами с ограниченными возможностями. Министр провел с ними беседу и вручил памятные подарки.
На празднике каждое подведомственное предприятие и организация представляло одну из облаcтей республики. Сотрудники ГУП «UNICON.UZ», представляя Бухарскую область, получили на церемонии награждения грамоту «За лучший показ национальных нарядов».
На празднике звучала национальная музыка, а также была представлена продукция народного промысла.
На мероприятие были приглашены и национальные культурные центры. Они выступили со своими программами, которые вызвали большой интерес у гостей.