O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikasiyalarini rivojlantirish vazirligining 2022 yil 9 martdagi 35-F-son farmoyishi ilovasiga asosan bahor mavsumida yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan favqulodda vaziyatlarning oldini olish va fuqaro muhofazasini tashkil etish bo‘yicha chora-tadbirlar Rejasiga muvofiq 2022 yil 18 may kunida “UNICON.UZ” DUKda “Fuqaro muhofazasi kuni”ga bag‘ishlangan davra suhbati o‘tkazildi.
Davra suhbatida Fuqaro muhofazasi institutining “Favqulodda Vaziyatlar Davlat Tizimini boshqarish va rejalashtirish” kafedrasi professori Husanova Sumbul Islamovna va ushbu kafedra dotsenti Abdullayeva Gulrux Abduazizovalar qatnashdi.

В ГУП «UNICON.UZ» был проведен круглый стол посвященный Дню гражданской обороны.
Согласно приложению к приказу № 35-Ф, принятому 9 марта 2022 года Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан, а также в соответствии с планом реализации мер по предотвращению чрезвычайных происшествий в весенний сезон и организации гражданской обороны, 18 мая 2022 года в ГУП «UNICON.UZ» был проведен круглый стол, посвященный Дню гражданской обороны.
В мероприятии принимали участие профессор кафедры «Управление и планирование Государстенной системы гражданской обороны» Хусанова Сумбул Исламовна и доцент этой кафедры Абдуллаева Гулрух Абдуазизова.