“UNICON.UZ” DUKda Ozarboyjon delegatsiyasi bilan uchrashuv o‘tkazildi
“UNICON.UZ” fan-texnika va marketing tadqiqotlari markazida Ozarboyjon Raqamli taraqqiyot va transport vazirligiga bo‘ysunuvidagi, davlat miqyosidagi muayyan dasturiy ta'minotlar va axborot tizimlarini ishlab chiqish bilan shug‘ullanuvchi “Azlin Telecom” kompaniyasi mutaxassislari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvda ishtirokchilarga Ijro.gov.uz tizimining yutuqlari va uning oldiga qo‘yilgan maqsadlar hamda vazifalar to‘g‘risida axborot taqdim etildi. Shuningdek, mehmonlarga tarmoqdagi bugungi kunda dolzarb bo‘lgan yutuqlar haqida so‘zlab berildi. O‘z navbatida, mehmonlar ham o‘zlari ishlab chiqqan tizimlar haqida ma'lumot berdilar.
Tadbir yakunida tomonlar ikki mamlakat o‘rtasidagi hamkorlik tarmoq uchun samarali bo‘lishiga ishonch bildirdilar.

В Центре научно-технических и маркетинговых исследований «UNICON.UZ» состоялась встреча со специалистами Azlin Telecom, компанией, которая подчиняется Министерству цифрового развития и транспорта Азербайджана, занимается разработкой определенных программных обеспечений и информационных систем государственного уровня.
На встрече участникам предоставили информацию о достижениях системы Ijro.gov.uz и поставленных перед ней целях и задачах. Гостям также рассказали о наиболее актуальных на сегодняшний день достижениях в отрасли. В свою очередь гости также представили информацию о разработанных ими системах.
В завершение мероприятия стороны выразили уверенность, что сотрудничество двух стран будет эффективным для отрасли.