A.Karimov 1954-yilda Toshkentda tug‘ilgan. Mehnat faoliyatidagi ilk qadamlarni 1974-yilda, hali Toshkent elektrotexnika aloqa institutini bitirmasdanoq, Aloqa vazirligi “O‘zdavaloqaloyiha” loyiha instituti aloqa liniyasi bo‘limi texnigi sifatida qo‘ygandi. O‘sha yilining o‘zida u katta texnik bo‘ldi.
1979-yilga qadar A.Karimov “O‘zdavaloqaloyiha” yetakchi muhandisi bo‘lib ishladi, so‘ngra, 1988 yilgacha Qishloq xo‘jaligi vazirligi boshqarmasida faoliyat yuritdi. Keyinroq A.Karimov “O‘zagroaxborot” yetakchi muhandisi, 1996-1998 yillarda Elektrmagnit muvofiqlik markazi muhandisi, keyin bo‘lim boshlig‘i bo‘ldi, 1998-2014-yillarda ishlab chiqarish faoliyati bilan shug‘ullandi, O‘zbekiston Respublikasi Radiochastotalar davlat komissiyasi bosh mutaxassisi va bo‘lim boshlig‘i bo‘ldi. 2020-2022-yillarda “UNICON.UZ” DUK Elektrmagnit muvofiqlik tahlili xizmatining muhandisi bo‘lib ishladi.
“Ishning kichik yo kattasi bo‘lmaydi, har bir ish muhim”,- deydi o‘z ishining ustasi, doimo o‘z sohasiga qiziqish va mehr ko‘rsatib kelgan Abduhakim Xalilovich. U hamkasblari va yosh xodimlardan o‘z bilimi va tajribasini ayamaydigan mutaxassislar sirasiga kiradi. “UNICON.UZ” DUK Elektrmagnit muvofiqlik tahlili xizmati Karimov Abduhakim Xalilovichga chuqur minnatorlik bildiradi.
Umr kitobingizda yangi sahifa boshlangani bilan tabrigimizni qabul qiling. Bu yangi sahifa istiqbollarga, ro‘yobga chiqqan orzularga, mehr-muruvvatga, iliqlik va xayrli ishlarga to‘la bo‘lsin. Pensiyaga chiqqaningiz muborak bo‘lsin, qadrli ustoz!

В службе Анализа электромагнитной совместимости ГУП «UNICON.UZ» поздравили с выходом на пенсию инженера, проработавшего в сфере связи 48 лет.
А. Каримов родился в 1954 году в Ташкенте. Первые шаги в трудовой деятельности были сделаны еще до окончания Ташкентского электротехнического института связи в 1974 году в качестве техника отдела линий связи проектного института «Узгипросвязь» Министерства связи. В том же году он стал старшим техником.
До 1979 г. А. Каримов был ведущим инженером «Узгипросвязь», затем до 1988 г. он работал в управлении Минсельхоза. Позже А. Каримов работал ведущим инженером «УзАгроинформ», в 1996-1998 гг. - инженером, а затем начальником отдела Центра электромагнитной совместимости, в 1998-2014 гг. он осуществлял производственную деятельность, был главным специалистом и начальником отдела Государственной комиссии по радиочастотам Республики Узбекистан. В 2020-2022 гг. работал инженером Службы анализа электромагнитной совместимости ГУП «UNICON.UZ».
«Не бывает работы большой или маленькой, каждая работа важна», - говорит Абдухаким Халилович, профессионал своего дела, всегда проявляющий интерес и любовь к данной области. Он относится к тем специалистам, которые не жалеют знаний и опыта для своих коллег и молодых сотрудников. Коллектив Службы анализа электромагнитной совместимости ГУП "UNICON.UZ" выражает глубокую признательность Каримову Абдухакиму Халиловичу.
Примите от нас поздравления с началом новой истории в вашей жизни. Пусть эта новая страница будет полным полна перспектив, сбывшихся мечтаний, любви, тепла и позитива. С выходом на пенсию Вас, наш дорогой!