Komilova Malohat Bahodirovna 1999-2006 yillarda Fan-texnologiya va marketing tadqiqotlari markazi Standartlashtirish asos tashkilotining muhandisi bo‘lib ishladi. 2006 yildan 2023 yilga qadar "UNICON" DUK Atamashunoslik va lug‘atlar xizmati tarjimalar bo‘limining boshlig‘i lavozimini egallab keldi.
Uning rahbarligi ostida va shaxsan ishtirokida mingdan ziyod normativ hujjatlar, davlat va tarmoq standartlari, ilovalar, tarjimalar, yuzlab ilmiy va ilmiy-texnik hujjatlar tayyorlandi. Jumladan, u O‘zbekiston Respublikasining "Tijorat siri to‘g‘risida", "Axborot to‘g‘risida", "Elektron raqamli imzo to‘g‘rimda"gi qonunlarning davlat tiliga tarjima qilishda bevosita qatnashdi.
Faoliyatidagi yutuqlar uchun O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikasiyalarini rivojlantirish vazirligi va "UNICON" DUK faxriy yorliqlari bilan taqdirlangan.
"UNICON" DUK jamoasi Komilova Malohat Bahodirovnaga fidokorona mehnati uchun minnatdorchilik bildiradi va unga mustahkam sog‘liq tilaydi!

ПОЗДРАВЛЯЕМ КОМИЛОВУ МАЛОХАТ БАХАДИРОВНУ С ВЫХОДОМ НА ПЕНСИЮ!
Комилова Малохат Бахадировна работала инженером Базовой организации стандартизации Центра науки, технологий и маркетинга в 1999-2006 гг. С 2006 по 2023 годы занимала должность начальника отдела переводов терминологической и словарной службы ГУП «UNICON.UZ». Стаж её работы составляет 30 лет.
Под её руководством и при личном участии выполнено более тысячи нормативных документов, государственных и отраслевых стандартов, положений, переводов, сотни научных и научно-технических документов. В частности, она принимала непосредственное участие в подготовке и переводе законов Республики Узбекистан «О коммерческой тайне», «Об информации», «Об электронной цифровой подписи» на государственный язык.
За достижения в работе награждена почетными грамотами Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан и ГУП «UNICON.UZ».
Коллектив ГУП«UNICON.UZ»  выражает благодарность Комиловой Малохат Бахадировне за ее самоотверженный труд и желает крепкого здоровья!